خبرنگار نظامی روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعلام کرد:«مانور بزرگی که حزب‌الله در مقابل چشمان مسئولان اسرائیل انجام داد ، یک رزمایش تبلیغاتی نبود، بلکه درحال  انجام  حمله به اسرائیل و هدف قرار شهرک نشینان است».
وی در ادامه نوشت که نگرانی واقعی اسرائیل جنگ در لبنان با حزب‌الله است  که می‌تواند در یک روز جنگی بیش از 3 هزار موشک دوربرد سنگین و بسیار دقیق شلیک کند.
این خبرنگار صهیونیستی تاکید کرد که این رزمایش شبیه سازی  حمله به چند شهرک اسرائیلی و اسیر کردن سربازان اسرائیلی بود.در مستنداتی که از این رزمایش منتشر شد، استفاده از پهپاد، موتور سیکلت، پرچم‌های اسرائیل، نماد ستاره داوود که هدف تیراندازی‌ها بودند، به چشم خورد.

در ادامه این گزارش آمده است: توصیه می شود که رزمایش حزب‌الله را دست کم نگیرید؛چراکه قدرت نیروی زمینی حزب‌الله به طور قابل توجهی بهبود یافته به‌ویژه تکاوران «رضوان» که تجربه عملیاتی در سوریه کسب کرده‌اند.

پیش از این شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد: آنچه که در مانور حزب‌الله مهم می‌باشد، مشاهده تعداد زیادی از مکانیزم‌ها و توانایی‌های این حزب برای ساخت موشک و سلاح‌های ویژه زرهی است. حزب‌الله با مشارکت ده‌ها خودرو زرهی و صدها تن از عناصر انسانی خود مانور نظامی بزرگی در جنوب لبنان تحت عنوان رسمی «مانور مقاومت» برگزار کرد که محور آن توقف تهاجم اسرائیل و نفوذ به اراضی اسرائیل (فلسطین اشغالی) بود. حزب‌الله همچنین از خبرنگاران سراسر جهان خواسته بود تا در این مانور حاضر شوند و البته پیامی مستقیم برای اسرائیل داشت.

«نیر دفوری» خبرنگار امور نظامی در شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در این زمینه اعلام کرد: مانور نظامی حزب‌الله مهم است اما آنچه که مهمتر از خود مانور می‌باشد، آن است که حزب‌الله این رزمایش را با سر و صدا و در حضور صدها خبرنگار انجام داد. حزب‌الله در این مانور قابلیت‌های تشکیلات زرهی خود را که قرار است از تهاجم زمینی اسرائیل به لبنان جلوگیری کنند و نیز پرتابگرهای متعدد نصب شده روی خودروها را به نمایش گذاشت که می‌تواند آتش زیادی به پا کرده و سامانه گنبد آهنین را به چالش بکشد. به نظر من نباید این مانور را دست کم گرفت.

روز یکشنبه مقاومت لبنان در یک مانور نظامی بی‌سابقه در مقابل چشم صدها خبرنگار، بخش کوچکی از توانمندی فنی و نظامی خود را در جنوب لبنان و در مرز فلسطین اشغالی به نمایش گذاشت. این مانور تحت عنوان «ما عبور خواهیم کرد… پس ما در حال عبور هستیم» برگزار شد که مشخصاً پیام‌های زیادی برای اشغالگران صهیونیست داشت.

این مانور همچنین شبیه‌سازی ورود به شمال فلسطین اشغالی و سیطره بر منطقه الجلیل بود که بزرگترین کابوس صهیونیست‌هاست. نیروهای یگان ویژه «رضوان» که محافل اسرائیلی توجه زیادی به آن دارند، در این مانور با یونیفرم‌های خالدار و درحالی که چهره‌های خود را با نقاب پوشانده بودند روی خودروهای زرهی نشسته و در مقابل دوربین‌های صدها خبرنگار داخلی و خارجی قدرتنمایی می‌کردند.

نیروهای حزب‌الله در این رزمایش که یک همزمانی دیگر نیز با بالا گرفتن موج مقاومت مردم فلسطین داشت، بخش کوچکی از قدرت رزمندگان مقاومت برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی را نشان دادند؛ قدرتی که دیگر مانند گذشته دفاعی نیست و کاملاً بر حالت هجومی استوار است.

کاملاً روشن است که صهیونیست‌ها نمی‌توانند پیام‌های این مانور نظامی بزرگ مقاومت لبنان را از حیث محتوای مانور و نیز بازه زمانی آن نادیده بگیرند و این توجه و البته نگرانی اسرائیلی‌ها را می‌توان در واکنش رسانه‌ها و کارشناسان این رژیم که بلافاصله اقدام به بازتاب خبر برگزاری مانور حزب‌الله کردند، به وضوح مشاهده کرد